Pondelok, 23. november 2020
Oblačno  0,2 °C
Mimoriadne správy

Bulharské úrady opäť zaviedli niektoré opatrenia proti koronavírusu, prvý charterový let zrušili

 Webnoviny  22. jún 2020  74
Bulharské úrady opäť zaviedli niektoré opatrenia proti koronavírusu, prvý charterový let zrušili

22.6.2020 (Webnoviny.sk) - Bulharské úrady obnovili niektoré z obmedzení v súvislosti s pandémiou koronavírusu. Dôvodom je nárast nových prípadov nákazy v tejto balkánskej krajine.

Bulharský minister zdravotníctva Kiril Ananiev v pondelok nariadil povinné nosenie ochranných rúšok vo všetkých uzavretých verejných priestoroch a oznámil aj sprísnenie iných opatrení proti šíreniu vírusu.

Bulharsko zaviedlo medzi marcom a májom dvojmesačný núdzový stav a spočiatku boli tamojšie úrady v potláčaní pandémie úspešné. Avšak po uvoľnení reštrikcií medzi 7. a 22. júnom počet aktívnych prípadov stúpol o 640 na celkovo 1 632.

Bulharsko, ktoré sa výrazne spolieha na turizmus, začalo otvárať svoje letoviská v nádeji na záchranu letnej turistickej sezóny. Nový nárast prípadov však tieto plány zvrátil.

Prvý charterový let do Bulharska v tejto sezóne, ktorý mal priviezť turistov z Lotyšska, v pondelok zrušili. Starosta Burgasu Dimitar Nikolov dodal, že celkovo museli zrušiť až 150 letov do tohto bulharského čiernomorského prístavného mesta, ktoré boli naplánované na júl.

Viac k témam: Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Bulharské úrady opäť zaviedli niektoré opatrenia proti koronavírusu, prvý charterový let zrušili © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.