Sobota, 6. jún 2026
Mimoriadne správy
- Top foto dňa (5. jún 2026): Svetový deň životného prostredia, nezvestné dievča, Pride a výbuch dronu
- Šéf slovenskej diplomacie Blanár zavítal na Ukrajinu, stretol sa so Sybihom – FOTO
- Putinovi jastrabi prvýkrát hovoria o porážke. V Rusku rastie nervozita z vývoja vojny na Ukrajine
- Zrážka vlaku s kamiónom si vyžiadala zásah hasičov, ohrozených bolo 26 cestujúcich – FOTO
- Moskva a Kyjev si vymenili po 185 vojnových zajatcov
Buckinghamský palác je rozhodnutím Meghan a Harryho zronený, kráľovná nepríjemne zaskočená
Webnoviny 9. január 2020 723
9.1.2020 (Webnoviny.sk) - Buckinghamský palác je "zronený" rozhodnutím vojvodkyne Meghan a princa Harryho, ktorí v stredu oznámili, že sa chcú postupne oslobodiť od povinností vyplývajúcich z ich príslušnosti ku kráľovskej rodine. Vo štvrtok to uviedol dlhoročný spravodajca britskej BBC z Buckinghamského paláca Jonny Dymond, ktorý je považovaný za najväčšieho znalca problematiky kráľovskej rodiny.
Kráľovná bola oznámením mladého sympatického páru "nepríjemne zaskočená", uvádza tiež Dymond. Hoci Harry a Meghan týmto smerom údajne uvažovali už dlhšie, kráľovská rodina sa domnievala, že tieto úvahy a rozhovory sú zatiaľ len "v úplne úvodnej fáze".
Chcú byť finančne nezávislí
Ako Meghan a Harry napísali v stanovisku, ktoré zverejnili v stredu večer, chcú odstúpiť z pozície "vyššie postavených členov kráľovskej rodiny".
"Po mnohých mesiacoch zvažovania a interných diskusií sme sa rozhodli, že tento rok začneme s prechodom k progresívnej novej role v rámci tejto (kráľovskej - pozn. SITA) inštitúcie. Plánujeme odstúpiť ako ´vyššie postavení´ členovia kráľovskej rodiny a pracovať na tom, aby sme sa stali finančne nezávislí, popri čom budeme naďalej plne podporovať jej veličenstvo kráľovnú," napísali.
Do úvahy prichádza Kanada
Meghan s Harrym zároveň oznámili, že chcú odteraz svoj čas deliť medzi Britániu a Severnú Ameriku. V britských médiách sa následne rozhorela živá debata, či Severnou Amerikou mysleli USA alebo Kanadu. Za USA hovorí okrem iného to, že Meghan odtiaľ, konkrétne z Los Angeles, pochádza.
Podľa niektorých médií je však pravdepodobnejšie, že sa chcú Meghan a Harry čiastočne presťahovať skôr do Kanady, kde celkom nedávno strávili šesť týždňov a svoj pobyt v tejto krajine si nevedeli vynachváliť. Najpravdepodobnejšou destináciou by v takomto prípade mohlo byť Toronto, kde Meghan v minulosti sedem rokov žila a pracovala.
Viac k témam: Buckinghamský palác, kráľovská rodina
Zdroj: Webnoviny.sk - Buckinghamský palác je rozhodnutím Meghan a Harryho zronený, kráľovná nepríjemne zaskočená © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Úrad vlády sa pre konsolidáciu sťahuje do nových priestorov, ukončil prenájom v centre Bratislavy
Uskutoční sa 35. ročník podujatia Divadelná Nitra? Organizátori apelujú na kultúrne angažované osobnosti
Dohoda ruží je romantasy plná mágie, intríg a nebezpečných sľubov