Utorok, 19. október 2021
Polojasno  13,1 °C
Mimoriadne správy

Britský minister zdravotníctva Hancock rezignoval, bozkávaním porušil pandemické pravidlo

 Webnoviny  27. jún 2021  80
Britský minister zdravotníctva Hancock rezignoval, bozkávaním porušil pandemické pravidlo

27.6.2021 (Webnoviny.sk) - Britský minister zdravotníctva Matt Hancock rezignoval na svoju funkciu po tom, čo bozkávaním poradkyne porušil pandemické pravidlo o sociálnom odstupe. Novým šéfom rezortu zdravotníctva bude bývalý minister financií Sajid Javid. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Ospravedlnil sa za porušenie pravidiel


Politik v rezignačnom liste vláde uviedol, že dlží „ľuďom, ktorí počas pandémie toľko obetovali,“ aby bol s nimi úprimný, keď ich sklamal. Hancock, ktorý bol ministrom zdravotníctva tri roky, sa znova ospravedlnil za porušenie pravidiel a tiež jeho rodine a blízkym za to, že si vzniknutú situáciu musia zažiť.

Viac o téme: KoronavírusHancock čelil čoraz väčšiemu tlaku, aby skončil, po tom, ako denník The Sun zverejnil snímky a video, na ktorých sa bozkáva spolu s Ginou Coladangelo. On je pritom ženatý a ona vydatá a obaja majú aj deti. Podľa novín sú zábery zo 6. mája nasnímané na ministerstve zdravotníctva.

Na prepustenie vyzývali opoziční politici


Na prepustenie ministra vyzývali opoziční politici i poslanci z radov vládnych konzervatívcov. Úrad predsedu vlády Borisa Johnsona zdôraznil, že Hancock sa rozhodil z postu odísť sám a nie je to rozhodnutie premiéra. Johnson vyjadril nad rezignáciou ľútosť a povedal, že by Hancock „mal z úradu odísť veľmi hrdý za to, čo dosiahol“, a to počas pandémie aj pred ňou.

Podľa BBC na ministerstve končí aj spomenutá Coladangelo.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus COVID-19 vo Veľkej Británii, odstúpenie ministra, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk - Britský minister zdravotníctva Hancock rezignoval, bozkávaním porušil pandemické pravidlo © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.