Nedeľa, 1. október 2023
Malá oblačnosť  12,5 °C
Mimoriadne správy

Britský minister obrany Wallace rezignoval na funkciu. Je presvedčený, že svet bude neistejší a nestabilnejší

 Webnoviny  31. august 2023  165  
Britský minister obrany Wallace rezignoval na funkciu. Je presvedčený, že svet bude neistejší a nestabilnejší

31.8.2023 (SITA.sk) - Britský minister obrany Ben Wallace vo štvrtok formálne rezignoval na svoju funkciu. Predpokladá sa, že premiér Rishi Sunak ešte v priebehu štvrtka vymenuje jeho nástupcu.

Wallace, ktorý minulý mesiac oznámil, že z postu odstúpi pred nasledujúcimi zmenami kabinetu, z funkcie odchádza po štyroch rokoch. Počas tohto obdobia dozeral na reakciu armády na vojnu na Ukrajine. V liste, ktorým oznamuje rezignáciu, žiada o zvýšenie výdavkov na armádu, čo bola dlhodobo jeho primárna téma.

Naozaj som presvedčený, že v priebehu najbližšieho desaťročia bude svet neistejší a nestabilnejší,“ napísal Wallace v liste premiérovi. „Obaja zdieľame presvedčenie, že teraz je čas pre investovanie,“ dodal odchádzajúci minister.

Viac k témam: Britský minister obrany, Odchod z funkcie
Zdroj: SITA.sk - Britský minister obrany Wallace rezignoval na funkciu. Je presvedčený, že svet bude neistejší a nestabilnejší © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.