Utorok, 28. júl 2026
Mimoriadne správy
- Rusko postupne ruší obmedzenia predaja pohonných hmôt po ukrajinských útokoch
- Zelenskyj rokoval s Trumpom o protivzdušnej obrane aj obnovení mierových rokovaní
- Top foto dňa (28. júl 2026): Výstavba nemocníc v SR, Pellegrini v Číne a tornádo vo Wisconsine
- Silné zemetrasenie si vyžiadalo jednu obeť, desiatky ľudí zostali uväznené v nákupnom centre
- Iracký súd poslal na doživotie drogového bosa hľadaného aj austrálskymi úradmi
Britská vláda schválila predaj Royal Mail českému miliardárovi Křetínskému za 3,6 miliardy libier
Webnoviny 16. december 2024 581
16.12.2024 (SITA.sk) - Britská vláda v pondelok schválila predaj firmy International Distribution Services (IDS), ktorá je matkou britskej pošty Royal Mail, spoločnosti EP Group českého miliardára Daniela Křetínského za 3,6 miliardy libier. Otvorila tak cestu tomu, aby pošta krajiny prvýkrát vo svojej 500-ročnej histórii prešla do zahraničného vlastníctva.
Křetínský a IDS sa na transakcii dohodli už v máji, ale vzhľadom na dôležitosť poštových služieb vo Veľkej Británii čakali na oficiálne schválenie britskej vlády na základe legislatívy o národnej bezpečnosti.
Sídlo Royal Mail zostane Británii a britská vláda si ponechá takzvanú „zlatú akciu“, čo znamená, že bez jej schválenia sa nebude môcť zmeniť vlastníctvo Royal Mail, sídlo a daňová rezidencia. Dokončenie akvizície sa očakáva začiatkom budúceho roka.
Zdroj: SITA.sk - Britská vláda schválila predaj Royal Mail českému miliardárovi Křetínskému za 3,6 miliardy libier © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Trnavský kraj má za sebou mimoriadne tragickú sobotu, pri dopravných nehodách zomreli dvaja ľudia – FOTO
Košické Jazero má problém s kvalitou vody, kúpanie zatiaľ neodporúčajú
Fico odmieta zápis manželstiev homosexuálnych párov do matriky, odvoláva sa na Ústavu SR – VIDEO