Streda, 28. júl 2021
Slnečno  27,6 °C
Mimoriadne správy

Britská princezná Beatrice sa vydala, koronavírusové opatrenia sa dotkli aj kráľovnej Alžbety II.

 Webnoviny  17. júl 2020  213
Britská princezná Beatrice sa vydala, koronavírusové opatrenia sa dotkli aj kráľovnej Alžbety II.

17.7.2020 (Webnoviny.sk) - Britská princezná Beatrice a Edoardo Mapelli Mozzi sa v piatok zosobášili. Oznámil to Buckinghamský palác s tým, že na súkromnom obrade, ktorý sa konal v Kráľovskej kaplnke všetkých svätých na hrade vo Windsore, sa zúčastnili aj stará mama nevesty kráľovná Alžbeta II. s manželom vojvodom z Edinburghu, a tiež ďalší blízki rodinní príslušníci. Museli pritom dodržať obmedzenia vyplývajúce z pandémie nového koronavírusu.

Tridsaťjedenročná princezná Beatrice je dcéra princa Andrewa a jeho bývalej manželky Sarah Ferguson. Je deviata v poradí na britský kráľovský trón. Eduardo Mapelli Mozzi, s ktorým sa zasnúbila vlani v septembri, je synom Nikki Williams-Ellis a olympijského lyžiara, grófa Alessandra Mapelliho Mozziho. Z predošlého vzťahu má syna Wolfieho.

Viac k témam: svadba
Zdroj: Webnoviny.sk - Britská princezná Beatrice sa vydala, koronavírusové opatrenia sa dotkli aj kráľovnej Alžbety II. © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.