Štvrtok, 21. január 2021
Oblačno  1,5 °C
Mimoriadne správy

Britská polícia našla ukradnutú čínsku vázu v hodnote 2,5 milióna libier, vrátia ju do Švajčiarska

 Webnoviny  24. október 2020  84
Britská polícia našla ukradnutú čínsku vázu v hodnote 2,5 milióna libier, vrátia ju do Švajčiarska

24.10.2020 (Webnoviny.sk) - Britská polícia našla čínsku vázu z 15. storočia v hodnote 2,5 milióna libier (približne 2,75 milióna eur), ktorá bola vlani v júni ukradnutá vo Švajčiarsku. Londýnska Metropolitná polícia ďalej informovala, že v súvislosti s krádežou vázy z obdobia dynastie Ming zatkla dvoch mužov.

Mužov vo veku 44 a 42 rokov zadržali v londýnskej štvrti Mayfair minulý týždeň pre podozrenie z nelegálneho obchodovania s ukradnutými vecami. Boli však prepustení na kauciu do polovice novembra.

"Ide o významný krok vpred v rámci pokračujúceho rozsiahleho vyšetrovania vlámania, ktoré spôsobilo vysokú škodu," uviedol Jimi Tele, hlavný policajný inšpektor špeciálnej jednotky Metropolitnej polície.

Čínska váza, ktorá sa našla v rámci vyšetrovania, bude podľa polície vrátaná do Švajčiarska.

Viac k témam: krádež, váza
Zdroj: Webnoviny.sk - Britská polícia našla ukradnutú čínsku vázu v hodnote 2,5 milióna libier, vrátia ju do Švajčiarska © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.