Streda, 29. január 2020
Jasno  -0,6 °C
Mimoriadne správy

Britská opozícia plánuje presadiť zákon s cieľom zablokovať brexit bez dohody

 Webnoviny  27. august 2019  45
Britská opozícia plánuje presadiť zákon s cieľom zablokovať brexit bez dohody

27.8.2019 (Webnoviny.sk) - Britskí opoziční poslanci podniknú prvé kroky k presadeniu zákona, ktorý by zablokoval brexit bez dohody, keď sa parlament budúci týždeň znovu zíde.

Uviedol to v utorok líder labouristov Jeremy Corbyn. Vyjadril sa tak po stretnutí s inými opozičnými lídrami, s ktorými hovoril o spôsoboch odvrátenia tvrdého brexitu.

Tento krok by mohol prinútiť premiéra Borisa Johnsona, aby požiadal Európsku úniu o ďalší odklad. Súčasným termínom odchodu Británie z únie je 31. október.

Nemenovaný zdroj z Downing Street v tejto súvislosti obvinil poslancov, že "sa usilujú sabotovať pozíciu Spojeného kráľovstva" pri rokovaniach s Bruselom. V rámci rokovaní pritom "teraz zaznamenali pokrok", poznamenal zdroj.

Premiér Johnson žiada európsky blok, aby opätovne otvoril dohodu vyrokovanú jeho predchodkyňou Theresou Mayovou s cieľom uskutočniť v nej zmeny, ktoré by umožnili jej schválenie v britskom parlamente. Stále však trvá na tom, že Británia opustí úniu 31. októbra s dohodou alebo bez nej.

Viac k témam: Brusel, návrh zákona, No deal brexit (Brexit bez dohody)
Zdroj: Webnoviny.sk - Britská opozícia plánuje presadiť zákon s cieľom zablokovať brexit bez dohody © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.