Piatok, 31. marec 2023
Mimoriadne správy

Britská ministerka Bravermanová rezignovala na svoju funkciu, vyjadrila obavy nad vládou krajiny

 Webnoviny  19. október 2022  74
Britská ministerka Bravermanová rezignovala na svoju funkciu, vyjadrila obavy nad vládou krajiny

19.10.2022 (Webnoviny.sk) - Britská ministerka vnútra Suella Bravermanová rezignovala na svoju funkciu po tom, ako poslala oficiálny dokument zo svojho súkromného e-mailu. Politička vo svojom rezignačnom liste premiérke Liz Trussovej priznala porušenie vládnych bezpečnostných pravidiel. Ministrom vnútra sa stane niekdajší šéf rezortu dopravy Grant Shapps. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

„Urobila som chybu, prijímam zodpovednosť, rezignujem,“ vyhlásila Bravermanová. Tiež vyjadrila obavy o „smere, ktorým sa uberá táto vláda“. „Nielenže sme porušili kľúčové sľuby, ktoré sme sľúbili našim voličom, ale mám vážne obavy o záväzok tejto vlády dodržiavať záväzky vyplývajúce z programového vyhlásenia, ako je zníženie celkového počtu migrácií a zastavenie nelegálnej migrácie, najmä nebezpečných plavieb malých člnov,“ uviedla.

Kritika od Bravermanovej prichádza v čase, keď sa premiérka usiluje udržať pri moci, aj keď čoraz viac členov jej Konzervatívnej strany volá po jej rezignácii. Trussová v stredu vystúpila v parlamente, aby zodpovedala otázky poslancov. Pri tejto príležitosti sa členom parlamentu ospravedlnila za chyby, ktoré počas vlády urobila.

Urobila tak po tom, čo minister financií Jeremy Hunt v pondelok zrušil jej ekonomický plán. Pre daný plán v piatok odvolala z postu ministra financií Kwasiho Kwartenga.

Viac k témam: Rezignácia
Zdroj: Webnoviny.sk - Britská ministerka Bravermanová rezignovala na svoju funkciu, vyjadrila obavy nad vládou krajiny © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.