Sobota, 27. november 2021
Malá oblačnosť  -2,2 °C
Mimoriadne správy

Briti vyradili zo zoznamu bezpečných krajín ďalšie štáty, dovolenkárov čaká povinná karanténa

 Webnoviny  14. august 2020  160
Briti vyradili zo zoznamu bezpečných krajín ďalšie štáty, dovolenkárov čaká povinná karanténa

14.8.2020 (Webnoviny.sk) - Stovky britských dovolenkárov vo Francúzsku či Holandsku od piatku čelia povinnosti podstúpiť po návrate do vlasti 14-dňovú karanténu.

Britská vláda po nedávnom náraste prípadov ochorenia COVID-19 nariadila karanténne opatrenia pre všetkých, ktorí pricestujú z Francúzska, Holandska, Malty, Monaka, karibského ostrova Aruba a súostrovia Turks a Caicos.

Briti vo štvrtkovom vyhlásení uviedli, že v prípade Francúzska učinili rozhodnutie po tom, ako v krajine galského kohúta počas ostatného týždňa vzrástol počet prípadov koronavírusu o 66 percent. Vláda zároveň vydala odporúčania všetkým, ktorí nemôžu pracovať z domu, aby sa vrátili do Veľkej Británie do soboty 4:00.

Ešte koncom júla Veľká Británia vyradila zo zoznamu bezpečných krajín a zaviedla povinnú 14-dňovú karanténu aj pre ľudí prichádzajúcich zo Španielska, ďalšej obľúbenej destinácie Britov.

Viac k témam: karanténa, Koronavírus, letná dovolenka
Zdroj: Webnoviny.sk - Briti vyradili zo zoznamu bezpečných krajín ďalšie štáty, dovolenkárov čaká povinná karanténa © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.