Utorok, 18. január 2022
Slnečno  -0,6 °C
Mimoriadne správy

Britániu zasiahla búrka Arwen, desaťtisíce ľudí zostali bez elektriny a problémy boli aj v doprave

 Webnoviny  28. november 2021  94
Britániu zasiahla búrka Arwen, desaťtisíce ľudí zostali bez elektriny a problémy boli aj v doprave

28.11.2021 (Webnoviny.sk) - Desaťtisíce ľudí v Škótsku a severnom Anglicku zostávalo v nedeľu bez elektrického prúdu po tom, ako dodávky počas búrky Arwen prerušil silný nárazový vietor.

Distribučná spoločnosť Northern Powergrid uviedla, že zaznamenala 1 100 prípadov poškodenia, ktoré si vyžiadali rozsiahle opravy. Dodala, že sa snaží obnoviť dodávky pre 40-tisíc zákazníkov.

Na búrku Arwen boli pripravení


Distribučná firma SP Energy Networks informovala, že v nedeľu bez elektriny zostávalo 21-tisíc jej zákazníkov.

„Búrku Arwen dobre predpovedali, ale napriek tomu, že sme boli pripravení, viedla ku škodám v takom rozsahu a intenzite, aké sme nevideli 15 rokov," povedal Rod Gardner, manažér spoločnosti Northern Powergrid.

Meteorológovia varovali pred mrazmi


Výpadky v dodávkach elektriny nastali v čase, keď meteorológovia varovali, že v nedeľu časť Spojeného kráľovstva postihne studená noc a v niektorých oblastiach Škótska a severného Anglicka budú mrazy až mínus 10 stupňov Celzia.

Na niektorých železničných tratiach, napríklad na trati medzi mestami Edinburgh a Newcastle, pre škody spôsobené búrkou prerušili prepravu.

Viac k témam: búrka Arwen, Počasie
Zdroj: Webnoviny.sk - Britániu zasiahla búrka Arwen, desaťtisíce ľudí zostali bez elektriny a problémy boli aj v doprave © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.