Nedeľa, 16. máj 2021
Slabý dážď  7 °C
Mimoriadne správy

Británia má po útoku vo Viedni a Nice obavy, zvýšila úroveň varovania pred teroristickými útokmi

 Webnoviny   3. november 2020  175
Británia má po útoku vo Viedni a Nice obavy, zvýšila úroveň varovania pred teroristickými útokmi

3.11.2020 (Webnoviny.sk) - Úroveň varovania pred teroristickými útokmi vo Veľkej Británii v utorok zvýšili zo "značnej" na "vážnu", ktorá znamená, že možnosť útoku sa teraz považuje za "vysoko pravdepodobnú".

Britská ministerka vnútra Priti Patelová označila tento krok za "preventívne opatrenie" a uviedla, že "nebolo založené na nejakej konkrétnej hrozbe". "Verejnosť by naďalej mala zostať bdelá a hlásiť všetky podozrivé aktivity polícii," dodala ministerka. Informuje o tom portál news.sky.com.

Útoky vo Viedni a Nice


Krok Británie prišiel po tom, ako pri útoku vo Viedni v pondelok večer zomreli štyria ľudia. Minulý týždeň prišli o život traja ľudia pri útoku nožom vo francúzskom meste Nice.

Vážna úroveň ako druhá najvyššia


Varovanie pred teroristickými útokmi v Británii bolo na "značnej" úrovni od novembra minulého roka, kedy bolo prvýkrát po štyroch rokoch znížené z "vážnej" úrovne.

"Vážna" úroveň varovania je v Británii druhá najvyššia po "kritickej". Kritická úroveň varovania v krajine platila v máji 2017 po bombovom útoku v Manchesteri.

Viac k témam: teroristické útoky, teroristický útok vo Viedni, útok nožom
Zdroj: Webnoviny.sk - Británia má po útoku vo Viedni a Nice obavy, zvýšila úroveň varovania pred teroristickými útokmi © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.