Piatok, 6. december 2019
Zamračené  -1,5 °C
Mimoriadne správy

Brazília urobila dôležité rozhodnutie, na hasenie požiaru v Amazonskom pralese nasadí armádu

 Webnoviny  24. august 2019  46
Brazília urobila dôležité rozhodnutie, na hasenie požiaru v Amazonskom pralese nasadí armádu

24.8.2019 (Webnoviny.sk) - Brazílska armáda poskytne lietadlo a 44-tisíc vojakov na boj proti požiarom v Amazonskom pralese.

Ministerstvá obrany a životného prostredia v sobotu informovali o svojom pláne. Spravili tak po protestoch proti prezidentovi Jairovi Bolsonarovi a jeho riešeniu environmentálnej krízy.

Bolsonaro v piatok povolil armáde zúčastniť sa na hasení požiarov a dodal, že je odhodlaný chrániť Amazonský prales. Politik sa pre požiare v Amazónii ocitol aj pod narastajúcim tlakom zo strany medzinárodného spoločenstva.

Amazonský prales produkuje obrovské množstvo kyslíka a je považovaný za kľúčový pri úsilí obmedziť globálne otepľovanie.Viac k témam: Amazonský prales, brazílsky prezident
Zdroj: Webnoviny.sk - Brazília urobila dôležité rozhodnutie, na hasenie požiaru v Amazonskom pralese nasadí armádu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.