Streda, 28. júl 2021
Slnečno  26,2 °C
Mimoriadne správy

Brata útočníka z Manchestru odsúdili na minimálne 55 rokov, pri útoku zahynuli desiatky ľudí

 Webnoviny  20. august 2020  162
Brata útočníka z Manchestru odsúdili na minimálne 55 rokov, pri útoku zahynuli desiatky ľudí

20.8.2020 (Webnoviny.sk) - Mladšieho brata útočníka, ktorý v roku 2017 pri bombovom útoku v Manchestri zabil 22 ľudí a stovky zranil, odsúdili na najmenej 55 rokov väzenia. Trest mu vymerali po tom, ako ho ešte v marci uznali vinným z vraždy, pokusu o vraždu a sprisahania za účelom spôsobenia výbuchu.

Dvadsaťtriročný Hashem Abedi poprel, že pomohol bratovi naplánovať útok v Manchester Arene, a na pojednávanie o odsúdení sa odmietol dostaviť na súd. Podľa sudcu Jeremyho Barkera nesie rovnakú vinu ako samotný páchateľ. "Hoci bol Salman Abedi priamo zodpovedný, bolo zrejmé, že bol obžalovaný neoddeliteľnou súčasťou plánovania," skonštatoval sudca.

Keďže mal odsúdený v čase útoku menej ako 21 rokov, nedostal "úplný doživotný trest". Namiesto toho mu dali trest odňatia slobody na minimálne 55 rokov. Až po tomto období sa v jeho prípade bude môcť zvažovať podmienečné prepustenie. Sudca pritom upozornil, že sa nikdy nemusí dostať na slobodu.

Salman Abedi útočil na koncerte speváčky Ariany Grande. Bombu odpálil na konci podujatia pri vstupe do haly Manchester Arena 22. mája 2017, pričom sám pri explózii zomrel.

Viac k témam: bombový útok, súd, teroristický útok v Manchestri
Zdroj: Webnoviny.sk - Brata útočníka z Manchestru odsúdili na minimálne 55 rokov, pri útoku zahynuli desiatky ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.