Štvrtok, 16. júl 2020
Oblačno  13,5 °C
Mimoriadne správy

Brat útočníka z Manchestru je vinný z vraždy 22 ľudí, čin mesiace plánovali

 Webnoviny  17. marec 2020  43
Brat útočníka z Manchestru je vinný z vraždy 22 ľudí, čin mesiace plánovali

17.3.2020 (Webnoviny.sk) - Mladší brat samovražedného útočníka z Manchestru je vinný z vraždy 22 ľudí. Rozhodol o tom britský súd. Hashem Abedi pritom popieral, že pomohol plánovať "náhly a smrtiaci" výbuch, ktorý zabil alebo zranil "takmer tisíc ľudí". Podľa prokuratúry však obaja bratia, rodáci z Manchestru, čin mesiace plánovali a zhromažďovali spolu materiál na výrobu bômb.

Hashema Abediho tiež uznali vinným z jedného pokusu o vraždu a zo spiknutia sa s bratom za účelom spôsobenia výbuchu. Podľa prokuratúry nesie rovnakú vinu ako samotný páchateľ. Proces trval sedem týždňov.

Salman Abedi útočil na koncerte speváčky Ariany Grande. Bombu odpálil pri vstupe do haly Manchester Arena 22. mája 2017. Pri útoku prišlo o život 22 ľudí, 264 utrpelo fyzické zranenia a 670 ďalších skončilo s psychickou traumou.

Viac k témam: súdy, teroristický útok v Manchestri, terorizmus
Zdroj: Webnoviny.sk - Brat útočníka z Manchestru je vinný z vraždy 22 ľudí, čin mesiace plánovali © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.