Streda, 19. jún 2024
Slnečno  27,1 °C
Mimoriadne správy

Borrell a Von der Leyenová odsúdili teroristický útok pri Moskve, podľa NATO zločiny nemôžu byť ospravedlnené (foto)

 Webnoviny  23. marec 2024  79  
Borrell a Von der Leyenová odsúdili teroristický útok pri Moskve, podľa NATO zločiny nemôžu byť ospravedlnené (foto)

23.3.2024 (SITA.sk) - Šéf zahraničnej politiky Európskej únie Josep Borrell v sobotu na sieti X napísal, že „čo najrozhodnejšie odsudzuje ohavný útok spáchaný pri Moskve".

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová na sieti X útok proti civilistom, „ku ktorému sa prihlásil Islamský štát“ tiež „ostro odsúdila“. Informuje o tom web BBC.

Jednoznačne odsudzujeme útok proti návštevníkom koncertu v Moskve. Nič nemôže ospravedlniť takéto ohavné zločiny," vyhlásila hovorkyňa NATO Farah Dakhlallahová.

Poľský premiér Donald Tusk uviedol, že jeho krajina „rozhodne odsudzuje brutálny útok“ a dúfa, že „táto hrozná tragédia sa pre nikoho nestane zámienkou na eskaláciu násilia a agresie“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Teroristický útok v Moskve (fotografie)

Viac k témam: poľský premiér, Predsedníčka Európskej komisie (EK), Teroristický útok, Teroristický útok v Moskve
Zdroj: SITA.sk - Borrell a Von der Leyenová odsúdili teroristický útok pri Moskve, podľa NATO zločiny nemôžu byť ospravedlnené (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.