Utorok, 21. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Bola to chyba, prepáčte, povedal šéf Facebooku Mark Zuckerberg v súvislosti so zneužitím údajov
Webnoviny 22. máj 2018 693
BRUSEL 22. mája (WebNoviny.sk) - Šéf Facebooku Mark Zuckerberg sa v utorok na vypočúvaní v Európskom parlamente (EP) ospravedlnil za to, že Facebook nedostatočne reagoval na možnosť zneužitia dát o jeho používateľoch tretími stranami, a tiež za to, že nedostatočne bojoval proti šíreniu falošných správ či ovplyvňovaniu volieb.
"Či už to boli falošné správy, ovplyvňovanie volieb zahraničím, alebo zneužitie osobných informácií spoločnosťami, nedostatočne sme sa zaoberali tým, čo je našou úlohou. Bola to chyba, prepáčte," povedal Zuckerberg.
Vypočúvanie je na žiadosť poslancov verejné
Vypočúvanie šéfa Facebooku na pôde EP, na ktorom sa zúčastňujú okrem iných predsedovia parlamentných výborov aj šéfovia jednotlivých politických frakcií v EP, sa malo podľa pôvodných plánov konať za zatvorenými dverami, na žiadosť poslancov EP je však nakoniec verejné.
Zuckerberg chcel tiež pôvodne poslať do EP svojho zástupcu, tak ako to spravil pri vypočúvaní na pôde britského parlamentu, europoslanci však trvali na tom, aby medzi nich prišiel osobne.
Šéfa Facebooku vypočuli aj v americkom Kongrese
V apríli v tejto súvislosti šéfa Facebooku vypočúvali aj na pôde amerického Kongresu. Aj tam vyjadril ľútosť nad tým, že sa jeho spoločnosti nepodarilo zamedziť ovplyvňovaniu volieb, šíreniu falošných správ ani zneužívaniu osobných údajov.
Americké úrady stále zisťujú rozsah zneužitia osobných dát používateľov Facebooku na ovplyvňovanie amerických prezidentských volieb. Britská spoločnosť Cambridge Analytica údajne použila bez dovolenia dáta z tejto sociálnej služby, aby pomohla Donaldovi Trumpovi v roku 2016 voľby vyhrať. Zneužitie dát sa malo týkať takmer sto miliónov používateľov.
Viac k témam: Európsky parlament, facebook, Mark Zuckerberg
Zdroj: Webnoviny.sk - Bola to chyba, prepáčte, povedal šéf Facebooku Mark Zuckerberg v súvislosti so zneužitím údajov © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Hasiči zasahovali pri požiari výrobnej haly automobilky v Holíči, zamestnancov včas evakuovali – FOTO
Litva a Lotyšsko nedovolia Ficovi preletieť cez ich územie pri lete do Moskvy, premiér hovorí, že si nájde inú trasu – VIDEO
Kauza Daniela Tupého pokračuje, súd sa po rokoch vracia k ďalším svedkom