Nedeľa, 21. júl 2024
Slnečno  27,9 °C
Mimoriadne správy

Blesky a dažde zabili v Pakistane najmenej 36 ľudí, úrady vyhlásili na juhozápade krajiny výnimočný stav (foto)

 Webnoviny  15. apríl 2024  100  
Blesky a dažde zabili v Pakistane najmenej 36 ľudí, úrady vyhlásili na juhozápade krajiny výnimočný stav (foto)

15.4.2024 (SITA.sk) - Blesky a silné dažde zabili v Pakistane počas ostatných troch dní najmenej 36 ľudí, väčšinou farmárov. V pondelok o tom informovali pakistanské úrady. V krajine medzičasom vyhlásili výnimočný stav.

Väčšina úmrtí nastala, keď blesk zasiahol farmárov zbierajúcich pšenicu a keď dažde spôsobili zrútenie domov vo východnej provincii Pandžáb.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Povodne v Pakistane (fotografie)

Dážď cez víkend bičoval aj hlavné mesto Islamabád a zabil sedem ľudí v juhozápadnej provincii Balúčistan. Osem ďalších osôb zomrelo v oblastiach na severozápade krajiny pri hraniciach s Afganistanom.

V Afganistane silné záplavy spôsobené sezónnymi dažďami pripravili o život 33 ľudí a ďalších 27 ďalších obyvateľov utrpelo zranenia.

Viac k témam: blesky, Dažde, Povodne, Zahraničie, Záplavy
Zdroj: SITA.sk - Blesky a dažde zabili v Pakistane najmenej 36 ľudí, úrady vyhlásili na juhozápade krajiny výnimočný stav (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.