Piatok, 6. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Biely dom potvrdil dátum stretnutia Trumpa s vodcom Kimom a vyjadril sa aj k listu
WASHINGTON 5. júna (WebNoviny.sk) — Americký prezident Donald Trump a severokórejský vodca Kim Čong-un sa stretnú v Singapure 12. júna o 9:00 miestneho času (03:00 SELČ). Informoval o tom Biely dom.
Hovorkyňa Sarah Huckabeeová Sandersová v pondelok potvrdila, že plánovanie historického summitu pokračuje a vyjednávači z oboch strán sa za týmto účelom stretli v demilitarizovanej zóne medzi oboma Kóreami.
Odporúčame:
List od Kim Čong-una bol zaujímavý, tvrdil Trump a následne sa priznal k drobnému klamstvu
Trump už skôr uviedol, že cieľom summitu bude denuklearizácia Kórejského polostrova. Úplný program Washington zatiaľ nezverejnil.
Hovorkyňa sa tiež vyjadrila k listu od Kima, ktorý Trumpovi v piatok doručila severokórejská delegácia. Označila ho za "zaujímavý", jeho obsah však bližšie nekomentovala.
Viac k témam: Donald Trump, Kim Čong-un, KĽDR Kórejská ľudovodemokratická republika, Severná Kórea, USA
Zdroj: Webnoviny.sk - Biely dom potvrdil dátum stretnutia Trumpa s vodcom Kimom a vyjadril sa aj k listu © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Husqvarna predstavuje dve robotické kosačky s technológiou AI Vision
Poľsko a Slovensko budú spolupracovať v obrannom priemysle, rokovania hovoria o konkrétnych projektoch – VIDEO
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne