Streda, 19. jún 2024
Slnečno  28 °C
Mimoriadne správy

Bielorusko začína veľkú inšpekciu bojovej pripravenosti svojich ozbrojených síl

 Webnoviny  11. marec 2024  76  
Bielorusko začína veľkú inšpekciu bojovej pripravenosti svojich ozbrojených síl

11.3.2024 (SITA.sk) - Bielorusko začalo komplexnú kontrolu bojovej pripravenosti tamojších ozbrojených síl. Referuje o tom web The Guardian s odvolaním sa na bieloruské ministerstvo obrany.

Súčasťou cvičenia bude podľa rezortu obrany presun vojenskej techniky, ako aj výcvik personálu ostrou streľbou. Bielorusko, blízky spojenec Ruska, poskytlo logistickú podporu Moskve počas celej ruskej invázie na Ukrajinu.

Samozvaný bieloruský prezident Alexander Lukašenko, ktorý v krajine vládne od roku 1994, podporil ruskú inváziu tým, že dovolil Moskve použiť jej územie na rozpútanie vojny. Bielorusko pod jeho vedením čelí ekonomickým ťažkostiam, keďže bieloruské hospodárstvo je silne závislé od obchodu s Ruskom.

Viac k témam: bieloruské ministerstvo obrany, Bieloruský prezident, vojna na Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Bielorusko začína veľkú inšpekciu bojovej pripravenosti svojich ozbrojených síl © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.