Nedeľa, 29. november 2020
Polojasno  -2,5 °C
Mimoriadne správy

Bieloruské úrady urobili raziu v ruskej banke, ktorú viedol Lukašenkov prezidentský rival

 Webnoviny  15. jún 2020  104
Bieloruské úrady urobili raziu v ruskej banke, ktorú viedol Lukašenkov prezidentský rival

15.6.2020 (Webnoviny.sk) - Bieloruské úrady prevzali v pondelok kontrolu nad ruskou komerčnou banku, na čele ktorej stál muž, ktorý je teraz vyzývateľom prezidenta Alexandra Lukašenka v nadchádzajúcich voľbách.

Lukašenko, ktorý sa chce uchádzať už o šiesty prezidentský mandát, bývalého výkonného riaditeľa Belgazprombank Viktora Babarika obvinil z korupcie a označil ho za "lotra".

Babariko z postu v banke odstúpil, aby sa mohol zúčastniť na voľbách, ktoré sa uskutočnia 9. augusta.

Pondelkovému kroku úradov predchádzali v nedeľu razie, počas ktorých pozatýkali 15 vedúcich pracovníkov pre obvinenia z daňových únikov a prania špinavých peňazí.

Babariko to označil za súčasť zastrašovacej kampane uskutočnenej na "politický príkaz".

Majoritným vlastníkom Belgazprombank je ruský energetický gigant Gazprom a naň naviazaná Gazprombank. Zásahy v banke podčiarkujú rastúce nezhody medzi Lukašenkom a Kremľom.

Viac k témam: prezidentské voľby, razia
Zdroj: Webnoviny.sk - Bieloruské úrady urobili raziu v ruskej banke, ktorú viedol Lukašenkov prezidentský rival © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.