Sobota, 27. november 2021
Zamračené  -2,2 °C
Mimoriadne správy

Bieloruské úrady blokujú spravodajské portály v krajine, noviny netlačia pre údajnú poruchu

 Webnoviny  22. august 2020  215
Bieloruské úrady blokujú spravodajské portály v krajine, noviny netlačia pre údajnú poruchu

22.8.2020 (Webnoviny.sk) - Úrady v Bielorusku zablokovali množstvo spravodajských webov informujúcich o dianí v krajine, ktorá sa už takmer dva týždne otriasa vo vlne protestov proti autoritárskemu prezidentovi Alexandrovi Lukašenkovi.

Bieloruská asociácia novinárov v sobotu vyhlásila, že bolo zablokovaných vyše 20 webov a médií, vrátane Spojenými štátmi americkými podporovanej rozhlasovej stanice Radio Svaboda či poľskej satelitnej televízie Belsat, ktorá mapuje hlavne Bielorusko.

Nezávislé periodiká netlačia


V piatok zastavilo štátne vydavateľstvo tlač nezávislých periodík Vôľa ľudu a Komsomoľská pravda, údajne pre technickú poruchu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Prezidentské voľby v Bielorusku a protesty (fotografie)

Demonštrácie v Bielorusku vypukli po prezidentských voľbách 9. augusta. Protestujúci neuznávajú ich výsledky a požadujú odchod Lukašenka, ktorý v krajine vládne od roku 1994.

Najmenej dvaja mŕtvi


Doposiaľ bolo v Bielorusku zadržaných takmer 7-tisíc ľudí, stovky utrpeli zranenia a najmenej dvaja ľudia zahynuli.

Polícia rozháňala davy zábleskovými granátmi, slzným plynom, gumovými projektilmi a demonštrantov tiež bila.

Kým na opozičných protestoch sa pravidelne zúčastňujú tisíce ľudí, do sobotňajšej akcie na podporu Lukašenka sa zapojilo len asi 25 prívržencov.

Viac k témam: prezidentské voľby v Bielorusku, protesty v Bielorusku
Zdroj: Webnoviny.sk - Bieloruské úrady blokujú spravodajské portály v krajine, noviny netlačia pre údajnú poruchu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.