Utorok, 30. máj 2023
Mimoriadne správy

Bieloruské lietadlá sú zmodernizované na jadrové útoky, tvrdí Šojgu

 Webnoviny   4. apríl 2023  68  
Bieloruské lietadlá sú zmodernizované na jadrové útoky, tvrdí Šojgu

4.4.2023 (SITA.sk) - Ruský minister obrany Sergej Šojgu vyhlásil, že bieloruské lietadlá zmodernizovali tak, aby mohli vykonávať jadrové útoky. Ako referuje spravodajský portál CNN, povedal to v reakcii na rozšírenie Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) a utorňajší vstup Fínska do aliancie.

Absolvovanie výcviku


„Časť bieloruských útočných lietadiel získala schopnosť zasiahnuť nepriateľské ciele jadrovými zbraňami,“ povedal Šojgu.

Dodal, že bieloruské ozbrojené sily dostali operačno-taktický raketový systém Iskander-M schopný používať konvenčné i jadrové rakety. Šojgu ďalej povedal, že bieloruské sily absolvujú výcvik v systéme Iskander-M v Rusku.

Zaistenie bezpečnosti


Fínsko má s Ruskom hranicu dlhú 1300 kilometrov. Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg už skôr novinárom povedal, že jednotky NATO budú vo Fínsku len so súhlasom tejto krajiny.

Šojgu však trvá na tom, že na zaistenie obrany bezpečnosti Ruska a Bieloruska pred akciami NATO sú nevyhnutné „odvetné opatrenia“.

Viac k témam: Jadrové zbrane, Ruský minister obrany
Zdroj: SITA.sk - Bieloruské lietadlá sú zmodernizované na jadrové útoky, tvrdí Šojgu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.