Sobota, 22. jún 2024
Slnečno  21,9 °C
Mimoriadne správy

Bieloruská KGB údajne zabránila litovským pokusom o útoky dronmi na Minsk, Litva tvrdenia označuje za nezmysel

 Webnoviny  25. apríl 2024  83  
Bieloruská KGB údajne zabránila litovským pokusom o útoky dronmi na Minsk, Litva tvrdenia označuje za nezmysel

25.4.2024 (SITA.sk) - Šéf bieloruskej KGB Ivan Tertel vo štvrtok vyhlásil, že Bielorusko zabránilo pokusom o útoky dronmi z Litvy zameraným na hlavné mesto Minsk a okolité oblasti. Litovská armáda a Národné centrum krízového manažmentu toto tvrdenie rázne odmietli s tým, že je to nezmysel.

Nepodložené tvrdenia


Tertel povedal Celobieloruskému ľudovému zhromaždeniu, ktoré tvoria úradníci, členovia miestnych rád, odborov a provládni aktivisti, že KGB v spolupráci s kolegami z ďalších orgánov „nedávno vykonali niekoľko akútnych bezpečnostných opatrení, ktoré im umožnili zabrániť útokom bojových dronov z litovského územia na objekty v Minsku a na jeho predmestiach“.

Tiež vyhlásil, že „radikáli“ v Litve a Poľsku vyrábajú drony na útoky voči Bielorusku. Tieto tvrdenia ničím nepodložil.

Nepriateľská provokácia


Toto je nezmysel. Nedokážem nájsť iné slovo,“ povedal hovorca litovskej armády Gintautas Ciunis.

Litovské Národné centrum krízového manažmentu skonštatovalo, že „takéto vyhlásenia bieloruskej KGB možno považovať za nepretržitú nepriateľskú provokáciu a informačný útok proti Litve, ktorý nemá nič spoločné s realitou“. Podľa neho sa dá usúdiť, že takéto vyjadrenia sú určené pre domáce publikum v krajine.

Viac k témam: KGB Bieloruská tajná služba, útok dronmi
Zdroj: SITA.sk - Bieloruská KGB údajne zabránila litovským pokusom o útoky dronmi na Minsk, Litva tvrdenia označuje za nezmysel © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.