Nedeľa, 29. január 2023
Zamračené  -3,6 °C
Mimoriadne správy

Bidenova administratíva podporuje pripojenie Africkej únie, ako stáleho člena skupiny G20

 Webnoviny   9. december 2022  43
Bidenova administratíva podporuje pripojenie Africkej únie, ako stáleho člena skupiny G20

9.12.2022 (Webnoviny.sk) - Americký prezident Joe Biden plánuje podľa Bieleho domu na budúcotýždňovom americko-africkom samite oznámiť, že jeho administratíva podporuje pripojenie Africkej únie ako stáleho člena skupiny G20.

Africká únia zastupuje 54 krajín kontinentu. G20 sa skladá z hlavných svetových priemyselných a rozvíjajúcich sa ekonomík a predstavuje viac ako 80 % svetového hrubého domáceho produktu. V súčasnosti je jediným africkým členom G20 Juhoafrická republika.

Biden pozval 49 afrických lídrov, aby sa zúčastnili na trojdňovom samite, ktorý sa vo Washingtone začne v utorok. Zastúpenie v G20 by umožnilo africkým krajinám efektívnejšie tlačiť na skupinu, aby splnila svoj záväzok pomôcť kontinentu vyrovnať sa so zmenou klímy.

Zdroj: Webnoviny.sk - Bidenova administratíva podporuje pripojenie Africkej únie, ako stáleho člena skupiny G20 © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.