Pondelok, 17. máj 2021
Oblačno  8,7 °C
Mimoriadne správy

Biden v prezidentských voľbách vyzve Trumpa, je oficiálnym kandidátom demokratov

 Webnoviny  19. august 2020  158
Biden v prezidentských voľbách vyzve Trumpa, je oficiálnym kandidátom demokratov

19.8.2020 (Webnoviny.sk) - Vyzývateľom Donalda Trumpa v novembrových prezidentských voľbách v Spojených štátoch amerických bude Joe Biden.

Zjazd strany sa konal online


Demokratická strana v utorok oficiálne vymenovala 77-ročného rodáka z Pennsylvánie za svojho kandidáta. Namiesto kongresovej sály v Milwaukee, ako sa pôvodne plánovalo, sa delegáti zišli vo virtuálnom prostredí a zjazd strany sa konal online.

Počas mítingu vystúpili aj niekdajší americkí prezidenti z radov demokratov - už 95-ročný Jimmy Carter a Bill Clinton, či niekdajší minister zahraničných vecí USA John Kerry. "Donald Trump zdedil USA s rastúcou ekonomikou a mierumilovnejší svet. Toto dedičstvo však prehajdákal," povedal Kerry.

Harrisová kandidátkou na post viceprezidentky


Na tieto slová vzápätí nadviazal Clinton, ktorý Trumpovu oválnu kanceláriu nazval miestom chaosu a nie veliteľským strediskom. "Pokiaľ si prezidenta predstavujete tak, že denne strávi hodiny sledovaním televízie a na sociálnych sieťach, potom je to váš človek," odkázal podporovateľom súčasného prezidenta.

Počas zjazdu taktiež vymenovali kalifornskú senátorku Kamalu Harrisovú za kandidátku na post viceprezidentky USA. Päťdesiatpäťročná politička, ktorá má jamajské a indické korene, je tak prvá černošská kandidátka na uvedenú funkciu. Spojené štáty americké dosiaľ ešte nemali viceprezidentku ani prezidentku.

Na post viceprezidentky za veľké strany kandidovali len demokratka Geraldine Ferrarová v roku 1984 a republikánka Sarah Palinová v roku 2008. Harrisová je podľa Bidena "nebojácna bojovníčka" za obyčajných ľudí a jedna z najlepších štátnych zamestnankýň v USA.

Viac k témam: prezidentské voľby v USA
Zdroj: Webnoviny.sk - Biden v prezidentských voľbách vyzve Trumpa, je oficiálnym kandidátom demokratov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.