Sobota, 27. november 2021
Malá oblačnosť  -2,2 °C
Mimoriadne správy

Biden: Trump zlyhal v reakcii na koronavírus, zamával bielou vlajkou a opustil bojisko

 Webnoviny   1. júl 2020  212
Biden: Trump zlyhal v reakcii na koronavírus, zamával bielou vlajkou a opustil bojisko

1.7.2020 (Webnoviny.sk) - Americký politik Joe Biden sa počas prezidentskej predvolebnej kampane nebude stretávať so svojimi podporovateľmi na tradičných zhromaždeniach. Dôvodom je pandémia nového koronavírusu.

"Myslím si, že toto je najnezvyčajnejšia kampaň v modernej histórii," povedal na tlačovej konferencii v Delaware. Jeho rival Donald Trump zaznamenal v júni na zhromaždení v Tulse v štáte Oklahoma nižšiu účasť, ako očakával a v rámci svojej kampane neoznámil nové stretnutia s priaznivcami. Voľby sa budú konať 3. novembra.

Niekdajší viceprezident takisto vyhlásil, že Trump oproti iným svetovým lídrom, ktorí robia nevyhnutné kroky na zastavenie vírusu, zlyhal v reakcii na pandémiu. Zosmiešnil aj jeho výrok, že je "vojnový prezident". "Vyzerá to tak, že náš vojnový prezident sa vzdal, zamával bielou vlajkou a opustil bojisko," dodal.

Viac k témam: Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v USA, prezidentské voľby v USA
Zdroj: Webnoviny.sk - Biden: Trump zlyhal v reakcii na koronavírus, zamával bielou vlajkou a opustil bojisko © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.