Pondelok, 25. január 2021
Oblačno  -1,5 °C
Mimoriadne správy

Biden si vybral ministra dopravy, Buttigieg by mohol byť prvou homosexuálnou osobou vo vláde

 Webnoviny  16. december 2020  43
Biden si vybral ministra dopravy, Buttigieg by mohol byť prvou homosexuálnou osobou vo vláde

16.12.2020 (Webnoviny.sk) - Novozvolený americký prezident Joe Biden formálne oznámil, že si za ministra dopravy vybral svojho niekdajšieho konkurenta Petea Buttigiega. V prípade, že ho Senát do funkcie potvrdí, stane sa prvou otvorene homosexuálnou osobou na poste vo vládnom kabinete.

Tridsaťosemročný bývalý starosta South Bendu v Indiane sa rovnako ako Biden a novozvolená viceprezidentka Kamala Harrisová uchádzal o nomináciu na demokratického kandidáta za prezidenta, počas primárok však napokon z boja odstúpil. Neskôr vyjadril podporu Bidenovi.

Viac o téme: Prezidentské voľby v USAButtigieg pridá vznikajúcej Bidenovej vláde mladícku dynamiku. Vo vyhlásení Bidenov tím politika označil za priekopníckeho štátneho zamestnanca "z priemyselného stredozápadu so skúsenosťami z priekopníckeho, progresívneho výkonného vedenia".

Biden plánuje formálne predstaviť Buttigiega v stredu počas podujatia v Delaware, na ktorom sa zúčastní aj Harrisová.

Viac k témam: prezidentské voľby v USA
Zdroj: Webnoviny.sk - Biden si vybral ministra dopravy, Buttigieg by mohol byť prvou homosexuálnou osobou vo vláde © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.