Sobota, 5. december 2020
Väčšinou jasno  7,6 °C
Mimoriadne správy

Benátky chcú uľahčiť mobilitu v meste, gondolieri sa obávajú o živobytie

 Webnoviny  11. máj 2020  123
Benátky chcú uľahčiť mobilitu v meste, gondolieri sa obávajú o živobytie

11.5.2020 (Webnoviny.sk) - V čase, keď sa premávka na benátskych kanáloch v dôsledku pandémie koronavírusu výrazne zredukovala, sa začalo diskutovať o možnosti zavedenia elektrických gondol, ktoré by mohli prevážať ľudí z jedného brehu na druhý.

"Elektrické gondoly sú pre Benátky tým správnym riešením. Sú ekologické, nespôsobujú hluk ani vlnenie a uľahčili by mobilitu v meste," povedal autor nápadu, 88-ročný majiteľ legendárneho Harry’s Baru Arrigo Cipriani pre pondelňajšie vydanie denníka Il Gazzettino.

Viac o téme: Koronavírus


Jeho návrh vyvolal okamžite živú diskusiu. Kým jedni sú nápadu naklonení, gondolieri sa obávajú o svoje tradičné živobytie. Pred koronakrízou brázdilo benátske kanály so svojimi čiernymi bárkami viac než 400 gondolierov. Jedna takáto 50-minútová plavba pritom stojí aj viac než 70 eur.

Viac k témam: Benátky, COVID-19, gondoly, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Taliansku
Zdroj: Webnoviny.sk - Benátky chcú uľahčiť mobilitu v meste, gondolieri sa obávajú o živobytie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.