Streda, 28. júl 2021
Slnečno  26,2 °C
Mimoriadne správy

Belgicko uvoľnilo niektoré opatrenia proti koronavírusu, nakupovať sa môže aj vo dvojici

 Webnoviny  20. august 2020  153
Belgicko uvoľnilo niektoré opatrenia proti koronavírusu, nakupovať sa môže aj vo dvojici

20.8.2020 (Webnoviny.sk) - Belgická vláda sa rozhodla uvoľniť niektoré opatrenia zamerané proti šíreniu nového koronavírusu. Ľudia už nebudú musieť nakupovať sami, ale môžu vo dvojici, je však potrebné vyhnúť sa blízkemu kontaktu. Predstavitelia tiež zrušili 30-minútový limit na návštevu obchodu.

Aj podujatia sa môžu po novom konať s väčšou účasťou. V prípade podujatí v interiéri sa počet ľudí zvyšuje zo 100 na 200 a vo vonkajších priestoroch z 200 na 400, ak sa však dajú dodržiavať pravidlá sociálneho odstupu.

Belgicko má jednu z najvyšších mier úmrtnosti na obyvateľa v dôsledku ochorenia COVID-19 na svete. V krajine so zhruba 11,5 miliónom obyvateľov si koronavírus vyžiadal už zhruba 10-tisíc mŕtvych.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Belgicko uvoľnilo niektoré opatrenia proti koronavírusu, nakupovať sa môže aj vo dvojici © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.