Streda, 27. október 2021
Slnečno  9,3 °C
Mimoriadne správy

Belgicko sa obáva ďalšej vlny pandémie, denné počty infikovaných opäť narastajú

 Webnoviny  18. marec 2021  84
Belgicko sa obáva ďalšej vlny pandémie, denné počty infikovaných opäť narastajú

18.3.2021 (Webnoviny.sk) - Belgicko sa obáva ďalšej vlny infekcií koronavírusu, keďže denný počet nových prípadov COVID-19 v priebehu týždňa stúpol o takmer 30 percent. Podľa údajov belgického národného inštitútu verejného zdravia Sciensano v posledných siedmich dňoch v priemere pribúdalo 3 052 nákaz denne, čo bol rast o 29 percent. Počet hospitalizácií s ochorením COVID-19 sa v rovnakom období tiež zvýšil, a to o 16 percent.

Počet úmrtí v krajine v dôsledku koronavírusu však zostal stabilný. Belgické zdravotnícke úrady tento týždeň konštatovali, že vakcinačná kampaň v domovoch dôchodcov je intenzívna a mohla by byť vysvetlením stagnácie počtu úmrtí, keďže veľká časť ľudí vo veku nad 85 rokov bola zaočkovaná.

Viac o téme: KoronavírusPodľa belgických médií by mohlo najnovšie zvýšenie počtu infekcií vládu prinútiť k prehodnoteniu jej rozhodnutia zmierniť na budúci mesiac protipandemické reštrikcie. V súvislosti s nákazou koronavírusom v Belgicku, ktoré má 11,5 milióna obyvateľov, doteraz zomrelo celkovo 22 600 ľudí.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, Koronavírus, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk - Belgicko sa obáva ďalšej vlny pandémie, denné počty infikovaných opäť narastajú © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.