Štvrtok, 20. január 2022
Malá oblačnosť  -1,6 °C
Mimoriadne správy

Belgicko potvrdilo prvý prípad Juhoafrickej mutácie, prvé symptómy sa vyskytli až po 11 dňoch

 Webnoviny  26. november 2021  113
Belgicko potvrdilo prvý prípad Juhoafrickej mutácie, prvé symptómy sa vyskytli až po 11 dňoch

26.11.2021 (Webnoviny.sk) - Belgicko potvrdilo prvý prípad nového potenciálne nákazlivejšieho variantu koronavírusu, ktorý identifikovali v Juhoafrickej republike (JAR), zatiaľ známeho pod označením B.1.1.529. Informoval o tom spravodajský portál BBC.

Ako uviedol belgický virológ Marc Van Ranst, ktorého laboratórium úzko spolupracuje s belgickým národným úradom verejného zdravotníctva Sciensano, Belgicko momentálne „analyzuje dve podozrivé vzorky“. V jednej už zistili spomenutú mutáciu.

Viac o téme: Koronavírus


Van Ranst prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter vyhlásil, že nový variant zaznamenali u osoby, ktorá sa 11. novembra vrátila z Egypta, pričom prvé symptómy sa u nej vyskytli o jedenásť dní neskôr - 22. novembra.

Viac k témam: Koronavírus, Mutácia koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk - Belgicko potvrdilo prvý prípad Juhoafrickej mutácie, prvé symptómy sa vyskytli až po 11 dňoch © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.