Pondelok, 3. august 2026
Mimoriadne správy
- Milei opäť tvrdo zaútočil na Lulu, označil ho za zlodeja a skorumpovaného politika
- Vzájomné útoky Ruska a Ukrajiny si vyžiadali najmenej 14 obetí
- Hackeri sa dostali k údajom registra proti praniu špinavých peňazí v Lichtenštajnsku
- Trump odložil „najväčší útok od druhej svetovej vojny“, USA a Irán údajne obnovia rokovania
- V Egypte udrelo silné zemetrasenie, nariadili aktiváciu núdzových plánov v celej krajine
Belgická spoločnosť propaguje samovražedný prášok, vyšetruje ju polícia
Webnoviny 31. máj 2019 749
BRATISLAVA 31. mája (WebNoviny.sk) - Belgická polícia začala vyšetrovať spoločnosť, ktorá napriek predchádzajúcim varovaniam naďalej propaguje substanciu, ktorú sama označuje ako "samovražedný prášok".
Organizácia Posledná vôľa, ktorá má 23-tisíc platiacich členov s priemerným vekom 69 rokov, v septembri 2017 oznámila, že objavila prášok, ktorý sa dá legálne zakúpiť a po ktorého konzumácii človek bezbolestne zomrie, a následne začala pomáhať s jeho distribúciou.
Belgické súdy prášok zakázali
To jej belgické súdy minulý rok zakázali, spoločnosť však aj napriek zákazu naďalej svojím členom radí, ako si môžu tento prášok zaobstarať.
Ako informuje britský denník The Guardian, vyšetrovanie je len v úvodnom štádiu a vyšetrovatelia sa ako prvé snažia zistiť čo najviac o povahe propagovaného smrtiaceho prášku.
Eutanázia povolená za asistencie lekára
Belgicko legalizovalo eutanáziu v roku 2002, je však povolená len za asistencie lekára, a to v prípade, ak o ňu opakovane pri plnom vedomí požiada pacient, ktorý "neznesiteľne trpí". Spoločnosť Posledná vôľa však tvrdí, že takto stanovené podmienky zabraňujú ľuďom zomrieť v čase a na mieste, ktoré si sami vyberú.
V Belgicku podľa Guardianu za posledných 19 rokov podstúpilo eutanáziu viac ako 10-tisíc ľudí. V roku 2014 sa Belgicko stalo prvou krajinou na svete, ktorá povolila aj eutanáziu detí. Odvtedy podstúpili eutanáziu tri deti vo veku 9, 11 a 17 rokov.
Viac k témam: eutanázia, polícia, samovražda
Zdroj: Webnoviny.sk - Belgická spoločnosť propaguje samovražedný prášok, vyšetruje ju polícia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Francúzski policajti sa postavia pred súd pre protesty žltých viest
Palmer sa nedostal do kádra Anglicka na MS 2026, čo ho motivovalo pracovať na sebe ešte viac
Trnava reaguje na extrémne horúčavy. Otvorila zimný štadión pre verejnosť a pripomína aj miesta s pitnou vodou – FOTO
Ku kritike voči FIFA sa pridala aj Ázia, rezignoval kľúčový poradca