Streda, 29. január 2020
Slnečno  -0,8 °C
Mimoriadne správy

Barbados sa pripravuje na príchod tropickej búrky Dorian, na ostrove zatvorili školy aj úrady

 Webnoviny  26. august 2019  35
Barbados sa pripravuje na príchod tropickej búrky Dorian, na ostrove zatvorili školy aj úrady

26.8.2019 (Webnoviny.sk) - Premiérka Barbadosu prikázala zatvorenie škôl a vládnych úradov, keďže ostrovný štát vo východnom Karibiku sa pripravuje na príchod tropickej búrky Dorian. Predsedníčka vlády Mia Mottleyová zároveň obyvateľov upozornila, aby zostali doma.

Americké Národné centrum pre hurikány vydalo varovanie pred tropickou búrkou pre ostrovy Barbados, Martinik, Svätá Lucia, Svätý Vincent, Dominika, Grenada, Saba a Svätý Eustach.

Predpokladá sa, že búrka na Barbados a okolité ostrovy prinesie 8 až 20 centimetrov a na niektorých miestach až 25 centimetrov zrážok.

Tropická búrka Dorian sa v pondelok o 11:00 miestneho času (16:00 SELČ) nachádzala zhruba 220 kilometrov juhovýchodne od Barbadosu a pohybovala sa na západ rýchlosťou 22 kilometrov za hodinu.

Sprevádzal ju vietor s maximálnou rýchlosťou 85 kilometrov za hodinu. Ide už o štvrtú tropickú búrku počas tohtoročnej atlantickej hurikánovej sezóny.

Viac k témam: počasie, tropická búrka Dorian
Zdroj: Webnoviny.sk - Barbados sa pripravuje na príchod tropickej búrky Dorian, na ostrove zatvorili školy aj úrady © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.