Utorok, 30. máj 2023
Mimoriadne správy

Banský otras v Čechách si vyžiadal život baníka, niekoľko ďalších utrpelo zranenia

 Webnoviny  12. január 2023  83  
Banský otras v Čechách si vyžiadal život baníka, niekoľko ďalších utrpelo zranenia

12.1.2023 (Webnoviny.sk) - V českej Bani ČSM-Juh na Karvinsku nastal vo štvrtok dopoludnia otras. Jeden zamestnanec prišiel o život a niekoľko ďalších utrpelo ľahké zranenia. Informuje o tom spravodajský portál iDNES.cz s tým, že na miesto už sfáral výjazd hlavnej banskej záchrannej stanice HBZS Ostrava.

Uvoľnenie napätia v hornine


Príčinou otrasov je uvoľnenie napätia v hornine na miestach ťažby čierneho uhlia. Príčinu smrteľného úrazu bude vyšetrovať komisia zložená zo zástupcov Obvodného banského úradu pre územie Moravsko-sliezskeho a Olomouckého kraja, polície, vedenia OKD a zástupcov odborovej organizácie.

Na mieste sú záchranné zložky


Združenie baníckych odborov už nešťastie potvrdilo na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter, kde tiež česká polícia informuje, že na mieste sú záchranné zložky, vrátane policajtov.


OKD je jediným producentom čierneho uhlia v Česku. V minulých rokoch však ťažbu vo väčšine baní ukončilo, pretože sa dlhodobo nevyplácala. V súčasnosti sa uhlie ťaží len v Bani ČSM.Viac k témam: Baníci, Tragická nehoda, uhoľné bane, Úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk - Banský otras v Čechách si vyžiadal život baníka, niekoľko ďalších utrpelo zranenia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.