Piatok, 4. december 2020
Oblačno  -0,3 °C
Mimoriadne správy

Bankový lupič v Gruzínsku ukradol pol milióna dolárov, polícii stále uniká

 Webnoviny  22. október 2020  112
Bankový lupič v Gruzínsku ukradol pol milióna dolárov, polícii stále uniká

22.10.2020 (Webnoviny.sk) - Ozbrojený lupič, ktorý v gruzínskom meste Zugdidi prepadol banku, polícii naďalej uniká. V priebehu štvrtka pokračovala pátracia akcia, o ktorú sa začal osobne zaujímať aj gruzínsky premiér Giorgi Gacharia.

Páchateľ v stredu zadržal vyše 40 zamestnancov banky a prítomných klientov.

Všetkých zajatcov prepustil


Keďže mu úrady splnili požiadavku na obnos peňazí vo výške 500-tisíc dolárov v hotovosti a motorové vozidlo, útočník prepustil väčšinu rukojemníkov a odišiel s tromi zvyšnými zajatcami.

Neskôr ich v zalesnenej oblasti pustil na slobodu a bez stopy zmizol.

Gacharia počas štvrtkového rokovania vlády vyzval políciu, aby útočníka rýchlo vypátrala, a dodal, že "nesmie existovať ilúzia, že trestný čin môže zostať nepotrestaný".

Životy ľudí boli dôležitejšie


Minister vnútra Vachtang Gomelauri novinárom povedal, že na požiadavky lupiča pristúpili, pretože preňho a gruzínsku vládu "sú životy ľudí najdôležitejšie".

Dodal, že počas rukojemníckej drámy nebolo jasné, či mal páchateľ medzi zadržanými nejakého komplica.

Viac k témam: banková lúpež
Zdroj: Webnoviny.sk - Bankový lupič v Gruzínsku ukradol pol milióna dolárov, polícii stále uniká © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.