Streda, 19. jún 2024
Slnečno  27,1 °C
Mimoriadne správy

Balíky s humanitárnou pomocou zabili päť ľudí, boli zhodené z lietadiel do Pásma Gazy

 Webnoviny   8. marec 2024  95  
Balíky s humanitárnou pomocou zabili päť ľudí, boli zhodené z lietadiel do Pásma Gazy

8.3.2024 (SITA.sk) - Najmenej päť ľudí zomrelo a desať utrpelo zranenia, keď na nich v piatok dopadli balíky s humanitárnou pomocou zhodené z lietadiel do Pásma Gazy.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt


Informuje o tom spravodajský portál CNN, ktorý cituje lekára a novinára na mieste, ktorý bol svedkom incidentu. Stalo sa tak v utečeneckom tábore aš-Šátí západne od mesta Gaza.

Novinár Chádir al-Zánún pre CNN povedal, že videl, ako balíky padajú z lietadiel nad táborom, ale nevedel potvrdiť, ktorá krajina je za tým.

Vedúci pohotovosti v nemocnici Šífa Muhammad al-Šajch potvrdil, že pri incidente zomrelo päť ľudí. Niektorí zranení, ktorých do nemocnice previezli, sú podľa neho vo vážnom stave.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

Viac k témam: Humanitárna pomoc, Izraelsko-palestínsky konflikt, Obete
Zdroj: SITA.sk - Balíky s humanitárnou pomocou zabili päť ľudí, boli zhodené z lietadiel do Pásma Gazy © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.