Utorok, 6. máj 2025
Mimoriadne správy
Bahrajnský kráľ Hamad ibn Isa Al Chalífa obnovil občianstvo stovkám ľudí

DUBAJ 21. apríla (WebNoviny.sk) - Bahrajnský kráľ Hamad ibn Isa Al Chalífa obnovil občianstvo 551 ľuďom, ktorým ho odobrali v rámci hromadných súdnych procesov súvisiacich so zásahmi proti disentu.
Prekvapivý výnos kráľovo rozhodnutie nevysvetľuje, len uvádza, že v takýchto prípadoch má panovník posledné slovo. Mená ľudí, ktorým vrátia občianstvo, oznámia úrady neskôr.
V uplynulom týždni súd v Bahrajne vyniesol rozsudky v hromadnom súdnom procese, pričom pre obvinenia súvisiace s terorizmom odsúdil na doživotné väzenie 69 ľudí a 138 obvineným odobral občianstvo.
Bahrajnský inštitút pre práva a demokraciu so sídlom v Európe uviedol, že od roku 2012 prišlo o občianstvo celkovo 990 ľudí vrátane politických aktivistov, ktorí bojujú proti porušovaniu ľudských práv.
Viac k témam: Bahrajnský kráľ
Zdroj: Webnoviny.sk - Bahrajnský kráľ Hamad ibn Isa Al Chalífa obnovil občianstvo stovkám ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Britská kráľovná Alžbeta II. sa dožila 93 rokov, oficiálne oslavy tradične počkajúNasledujúci článok
Zrútenie dvoch budov v Riu de Janeiro si vyžiadalo desiatky obetí