Streda, 27. október 2021
Mimoriadne správy

Babišova vláda ustála hlasovanie o nedôvere, pomohli jej opoziční komunisti

 Webnoviny   4. jún 2021  90
Babišova vláda ustála hlasovanie o nedôvere, pomohli jej opoziční komunisti

4.6.2021 (Webnoviny.sk) - Česká koaličná vláda premiéra Andreja Babiša prežila hlasovanie o nedôvere, ktorého dôvodom bolo to, ako zvládala riešenie pandémie koronavírusu.

Viac o téme: Koronavírus


Päť opozičných strán hlasovanie o nedôvere vyvolalo aj v súvislosti s tým, že prokuratúra skúma, či má Babiša obviniť pre údajný podvod pri čerpaní fondov Európskej únie.

Nedávno EÚ zverejnila správu, podľa ktorej je český premiér v konflikte záujmov pre subvencie EÚ pre jeho bývalé firmy. Babiš popiera, že by porušil zákony.

Po takmer 14-hodinovom zasadaní parlamentu nakoniec za pád vlády hlasovalo iba 89 opozičných poslancov. Na vyslovenie nedôvery premiérovi je však v 200-člennej dolnej komore českého parlamentu potrebných aspoň 101 hlasov.

Babišovo centristické hnutie ANO vládne v koalícii so sociálnymi demokratmi, no ich vláda je menšinová. Opoziční komunisti nedávno vyhlásili, že vládu prestávajú podporovať. Vo štvrtok však odmietli hlasovať za vyslovenie nedôvery premiérovi, odišli z parlamentu a na diskusii a hlasovaní sa nepodieľali.

Viac k témam: česká vláda, český parlament, český premiér, COVID-19, hlasovanie o nedôvere, Koronavírus, podvod
Zdroj: Webnoviny.sk - Babišova vláda ustála hlasovanie o nedôvere, pomohli jej opoziční komunisti © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.