Piatok, 22. október 2021
Slnečno  10,2 °C
Mimoriadne správy

Babiš tvrdí, že Zeman mu ešte pred hospitalizáciou sľúbil poverenie na zostavenie vlády

 Webnoviny  12. október 2021  38
Babiš tvrdí, že Zeman mu ešte pred hospitalizáciou sľúbil poverenie na zostavenie vlády

12.10.2021 (Webnoviny.sk) - Český prezident Miloš Zeman podľa slov odchádzajúceho premiéra Andreja Babiša potvrdil, že ho ako predsedu najsilnejšej strany poverí zostavením vlády. „V nedeľu, keď som hovoril s pánom prezidentom, tak hovoril o tom, že keď nastane tá chvíľa, tak ma osloví, opakovane to hovoril a je na mne, či to poverenie prijmem,“ cituje Babiša spravodajský portál ČT24.

Babiš sa stretol so Zemanom v nedeľu dopoludnia, deň po voľbách do Poslaneckej snemovne. Po stretnutí prezidenta previezli do pražskej Ústrednej vojenskej nemocnice, kde je odvtedy hospitalizovaný.

O post predsedu sa usilovať nebude


Hovorca prezidenta Jiří Ovčáček sa v nedeľu pre web Lidovky.cz vyjadril, že Babiš od Zemana poverenie na rokovanie o zostavení ďalšej vlády nedostal. O tom by podľa jeho slov „informovali štandardnou cestou“.

Babiš sa v utorok tiež vyjadril, že po voľbách oslovil šéfa ODS Petra Fialu s ponukou o jednaniach o vláde. Jeho hnutie ANO sa tiež podľa neho nebude usilovať o post predsedu Poslaneckej snemovne.

Bez jasného cieľa


On sám ešte nemá jasný plán, či sa chce usilovať o úrad premiéra alebo byť v opozícii. Ak by bol v snemovni, mal by podľa jeho slov záujem byť členom tamojšieho výboru pre zdravotníctvo. Šéfovať niektorému z výborov však nechce.

Pred voľbami sa Babiš vyjadril, že ak by ANO skončilo v opozícii, tak by odišiel z politiky. Po vyhlásení výsledkov volieb však cez víkend povedal, že v dolnej komore parlamentu zostane.

Viac k témam: Parlamentné voľby v Česku, Poverenie, Zostavenie vlády
Zdroj: Webnoviny.sk - Babiš tvrdí, že Zeman mu ešte pred hospitalizáciou sľúbil poverenie na zostavenie vlády © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.