Piatok, 27. máj 2022
Oblačno  14,6 °C
Mimoriadne správy

Babiš ostáva na čele hnutia ANO, ale vraj je to naposledy

 Webnoviny  12. február 2022  50
Babiš ostáva na čele hnutia ANO, ale vraj je to naposledy

12.2.2022 (Webnoviny.sk) - České politické hnutie ANO bude ďalej viesť Andrej Babiš. Za predsedu ho zvolili v sobotu počas celoštátneho snemu v Prahe, pričom nemal protikandidáta. Karla Havlíčka na zjazde zvolili za prvého podpredsedu, a teda druhého najvyššie postaveného člena hnutia. Informuje o tom spravodajský portál Novinky.cz.

Bývalý český premiér vo svojom kandidátskom prejave uviedol, že je to naposledy, čo kandiduje na predsedu ANO, ktoré vedie od jeho vzniku v roku 2012.

„Musíte si v roku 2024 zvoliť nového predsedu, ktorý sa stane novou tvárou a povedie naše hnutie do parlamentných volieb v roku 2025,“ vyhlásil.

V sobotu sa Babiš v Radiožurnále tiež vyjadril, že v budúcich parlamentných voľbách neplánuje obhajovať poslanecký mandát. Špekuluje sa, že by sa mohol zapojiť do boja o prezidentské kreslo, ktorý by sa mal konať na budúci rok v januári. Zatiaľ svoju kandidatúru ale nepotvrdil.

Zdroj: Webnoviny.sk - Babiš ostáva na čele hnutia ANO, ale vraj je to naposledy © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.