Piatok, 5. jún 2020
Oblačno  11,7 °C
Mimoriadne správy

Babiš odporúča Trumpovi boj s vírusom českým spôsobom, napísal mu to na sociálnej sieti

 Webnoviny  29. marec 2020  53
Babiš odporúča Trumpovi boj s vírusom českým spôsobom, napísal mu to na sociálnej sieti

29.3.2020 (Webnoviny.sk) - Český premiér Andrej Babiš odporučil americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi, aby v rámci úsilia spomaliť šírenie nového koronavírusu nariadil povinné nosenie rúšok na tvár.

Viac o téme: Koronavírus


Na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter mu napísal, aby v Spojených štátoch skúsili "bojovať s vírusom českým spôsobom". Ako ďalej uviedol, nosenie "jednoduchých textilných rúšok znižuje riziko šírenia vírusu o 80%".

V Českej republike, rovnako ako na Slovensku, je nosenie ochranných rúšok na všetkých verejných miestach povinné. V krajine potvrdili 2 743 prípadov ochorenia COVID-19. Zahynulo tam naň 16 osôb.

V Spojených štátoch je prípadov aj úmrtí mnohonásobne viac. Nákazu novým koronavírusom zatiaľ v USA potvrdili u viac ako 125-tisíc ľudí. Viac ako 2 100 ľudí tam zomrelo.

Informácie pochádzajú z agentúry AP a webstránky onemocneni-aktualne.mzcr.cz.

Viac k témam: Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Česku, Koronavírus COVID-19 v USA, ochranné prostriedky
Zdroj: Webnoviny.sk - Babiš odporúča Trumpovi boj s vírusom českým spôsobom, napísal mu to na sociálnej sieti © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.