Nedeľa, 16. máj 2021
Oblačno  7 °C
Mimoriadne správy

Azerbajdžanské rakety zasiahli hlavné mesto Náhorného Karabachu, zomreli najmenej traja civilisti

 Webnoviny   6. november 2020  131
Azerbajdžanské rakety zasiahli hlavné mesto Náhorného Karabachu, zomreli najmenej traja civilisti

6.11.2020 (Webnoviny.sk) - Najmenej traja civilisti v piatok zomreli pri najnovšom bombardovaní miest v Náhornom Karabachu, keďže Azerbajdžan už šiesty týždeň pokračuje v ofenzíve s cieľom opäť získať kontrolu nad týmto separatistickým územím.

Azerbajdžanské rakety a delostrelecké granáty zasiahli obytné oblasti hlavného mesta Náhorného Karabachu Stepanakertu a mesta Šuši južne od metropoly regiónu.

Vzájomné obvinenia z útokov


Informovali o tom úrady Náhorného Karabachu, ktoré uviedli, že v Stepanakerte zomreli najmenej traja ľudia, a to jedna žena a jej dve vnúčatá.

Azerbajdžanské ministerstvo obrany poprelo, že útočí na civilné oblasti a obvinilo Arménsko z útoku na mesto Terter a neďaleké dediny v Azerbajdžane.

Náhorný Karabach sa nachádza na území Azerbajdžanu, ale je od ukončenia vojny z roku 1994 pod kontrolou síl etnických Arménov, ktorých podporuje Arménsko.

Pokusy o prímerie zlyhali


Najnovšie boje sa začali 27. septembra a vyžiadali si stovky, možno tisíce, mŕtvych. Podľa predstaviteľov Náhorného Karabachu zomrelo 1 177 vojakov tohto separatistického regiónu a 50 civilistov.

Azerbajdžanská vláda nezverejnila straty svojej armády, ale uviedla, že v dôsledku bojov zomrelo prinajmenšom 92 civilistov a viac ako 400 bolo zranených.

Boje pokračujú napriek medzinárodnej snahe o ukončenie nepriateľstva, pričom dve prímeria sprostredkované Ruskom a jedno prímerie, ktoré dohodli USA, zlyhali okamžite po tom, ako vstúpili do platnosti.

Viac k témam: Náhorný Karabach
Zdroj: Webnoviny.sk - Azerbajdžanské rakety zasiahli hlavné mesto Náhorného Karabachu, zomreli najmenej traja civilisti © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.