Piatok, 7. august 2020
Slnečno  22,9 °C
Mimoriadne správy

Autobus s hinduistickými veriacimi havaroval v Nepále, zomrelo najmenej štrnásť ľudí

 Webnoviny  15. december 2019  69
Autobus s hinduistickými veriacimi havaroval v Nepále, zomrelo najmenej štrnásť ľudí

15.12.2019 (Webnoviny.sk) - Najmenej štrnásť obetí si vyžiadala havária autobusu, ku ktorej došlo v nedeľu ráno v Nepále. Ďalších osemnásť ľudí pri nej utrpelo zranenia a záchranári ich previezli do nemocnice. V autobuse cestovali hinduistickí veriaci, ktorí sa vracali z návštevy posvätného chrámu Bhagwátí v administratívnej oblasti Kalinčok na severovýchode Nepálu.

K havárii došlo na mieste vzdialenom asi 80 kilometrov na východ od nepálskej metropoly Káthmandu. Ako informoval predstaviteľ miestnej polície Pradžvál Mahardžán, príčina nešťastia zatiaľ nie je známa, no v čase havárie panovali v oblasti ťažké podmienky - pršalo a bola hustá hmla.

Viac k témam: nehoda autobusu
Zdroj: Webnoviny.sk - Autobus s hinduistickými veriacimi havaroval v Nepále, zomrelo najmenej štrnásť ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.