Pondelok, 20. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Autobus narazil do ľudí pred školou, hlásia 11 mŕtvych a niekoľko zranených
Webnoviny 3. september 2024 482
3.9.2024 (SITA.sk) - Jedenásť ľudí zomrelo a 13 utrpelo zranenia, keď do nich pred školou vo východnej Číne narazil autobus.
Incident sa stal krátko pred 7:30 miestneho času v meste Tchaj-an, keď žiaci a ich rodičia čakali pred základnou školou, informovala okresná polícia na sociálnych sieťach.
Vodič skončil vo väzbe
O život prišli šiesti rodičia a piati školáci. Jeden zo zranených je vo vážnom stave, ostatní sú stabilizovaní.
Vodiča vozidla vzali do policajnej väzby. Incident je predmetom vyšetrovania.
Problémy s bezpečnosťou
Autobus bol špeciálne upravený na prevoz študentov. Polícia neuviedla, kto bol zodpovedný za prevádzku autobusu. Mnohé školy si takéto služby najímajú od súkromných firiem či jednotlivcov.
Školská bezpečnosť je jedným z dlhodobých problémov v Číne. Školáci sa tiež v ostatných rokoch stávali terčmi početných útokov.
Viac k témam: Tragická dopravná nehoda, Zrážka
Zdroj: SITA.sk - Autobus narazil do ľudí pred školou, hlásia 11 mŕtvych a niekoľko zranených © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Občianske združenie Mladá Šaca odovzdalo na košickom magistráte petíciu občanov mestskej časti – VIDEO
Uhrík prekvapil v diskusii, Matovičovi fandí v boji proti korupcii, ale spoluprácu si nevie predstaviť
Zamestnankyne úradu práce v Pezinku zneužili systém pomoci počas pandémie, vznikla škoda viac ako pol milióna eur