Štvrtok, 26. november 2020
Zamračené  -0,6 °C
Mimoriadne správy

Austrálsky štát Viktória odložil zmiernenie opatrení proti šíreniu koronavírusu

 Webnoviny  25. október 2020  55
Austrálsky štát Viktória odložil zmiernenie opatrení proti šíreniu koronavírusu

25.10.2020 (Webnoviny.sk) - Nové prípady ochorenia COVID-19 v severnej časti mesta Melbourne spôsobili, že zdravotnícke úrady austrálskeho štátu Viktória odložili ďalšie uvoľnenie pohybu. Premiér štátu Viktória Daniel Andrews mal v nedeľu ohlásiť zmiernenie reštrikcií, ale štát čaká na výsledky testov 3-tisíc ľudí v severnej časti Melbourne, ktorým vzorky odobrali v uplynulých 24 hodinách.

Premiér to však označil len za "bezpečnostnú prestávku", aby sa vylúčilo rozsiahle komunitné šírenie koronavírusu.

Viac o téme: Koronavírus


K súčasným opatreniam v štáte Viktória patrí nosenie rúšok a zákaz cestovania na väčšiu vzdialenosť ako 25 kilometrov od bydliska. Na začiatku druhej vlny pandémie, ktorá sa v štáte začala pred dvomi mesiacmi, platil aj zákaz nočného vychádzania a zatvorená bola väčšina firiem.

V nedeľu štát Viktória nahlásil sedem nových prípadov koronavírusu, pričom šesť z nich bolo v severnej časti hlavného mesta Melbourne.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Austrálsky štát Viktória odložil zmiernenie opatrení proti šíreniu koronavírusu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.