Streda, 20. jún 2018
Prevažne slnečno  15,5 °C
Mimoriadne správy

Austrálsky premiér vyzval Američanov, aby sa nevzdávali vedúcej úlohy vo svete

 Webnoviny  24. február 2018  30
Austrálsky premiér vyzval Američanov, aby sa nevzdávali vedúcej úlohy vo svete

WASHINGTON 24. februára (WebNoviny.sk) - Austrálsky premiér Malcolm Turnbull, ktorý je tento týždeň na návšteve Spojených štátov, vyzval v sobotu Američanov, aby sa nevzdávali vedúcej úlohy, ktorú doteraz hrali vo svetových záležitostiach.

Reagoval tak na niektoré kroky a vyhlásenia amerického prezidenta Donalda Trumpa, ktorý vo svojich prejavoch často opakuje, že Spojené štáty sa musia zaujímať predovšetkým o seba, a cudzie štáty by mali podľa neho robiť to isté. Turnbull má však na vec iný názor: "Vedúca úloha Ameriky vo svete je v našom záujme, ale aj vo vašom," vyhlásil v sobotu na spoločnom rokovaní guvernérov amerických a austrálskych štátov.

Turnbull pripomenul, že už aj samotný Trump korigoval svoje hlavné volebné heslo "Amerika na prvom mieste", keď nedávno vyhlásil, že "Amerika na prvom mieste neznamená jedine Amerika".

Viac k témam: Austrália, Malcolm Turnbull, USA
Zdroj: Webnoviny.sk - Austrálsky premiér vyzval Američanov, aby sa nevzdávali vedúcej úlohy vo svete © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.