Nedeľa, 22. september 2019
Slnečno  13,3 °C
Mimoriadne správy

Austrálska vláda chce testovať nezamestnaných na drogy, senátorka žiada to isté pre poslancov

 Webnoviny   9. september 2019  19
Austrálska vláda chce testovať nezamestnaných na drogy, senátorka žiada to isté pre poslancov

9.9.2019 (Webnoviny.sk) - Vplyvná nezaradená austrálska senátorka podporí zákon, na základe ktorého by austrálski nezamestnaní výmenou za poberanie dávok v hmotnej núdzi museli podstúpiť test na drogy, ak takýto test absolvujú aj zákonodarcovia.

Konzervatívna austrálska vláda chce testovať ľudí poberajúcich podporu v nezamestnanosti a obmedziť tak množstvo prostriedkov, ktoré majú k voľnému použitiu nezákonní užívatelia drog.

Trestanie nezamestnaných


Na schválenie zákona potrebuje vláda podporu nezaradených senátorov a senátorka Jacqui Lambie je nateraz jediná, ktorá sa vyslovila za podporu zákona s podmienkou. Podobné návrhy zákonov už predtým senát dvakrát odmietol.

Podľa jeho odporcov z radov stredoľavej opozičnej Austrálskej strany práce a organizácií zo sociálnej oblasti a zdravotníctva je to trestanie nezamestnaných.

Náhodné testy poslancov


Lambie, ktorá má vlastnú skúsenosť so synom závislým na metamfetamíne, uviedla, že federálni poslanci by mali podstupovať náhodné testy na drogy.

Podľa nej sú takého testy spolu s testami na alkohol bežné v stavebnom a ťažobnom priemysle a parlament by mal ísť príkladom. Jej postoj už podporilo aj niekoľko vládnych poslancov.

Viac k témam: drogy, nezamestnaní, poslanci
Zdroj: Webnoviny.sk - Austrálska vláda chce testovať nezamestnaných na drogy, senátorka žiada to isté pre poslancov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.