Streda, 25. november 2020
Malá oblačnosť  -2,7 °C
Mimoriadne správy

Austrália sa chce otvoriť svetu, obyvatelia Nového Zélandu môžu pricestovať ako prví

 Webnoviny   2. október 2020  56
Austrália sa chce otvoriť svetu, obyvatelia Nového Zélandu môžu pricestovať ako prví

2.10.2020 (Webnoviny.sk) - Austrália v piatok oznámila čiastočné otvorenie svojich hraníc. Do miest Sydney a Darwin budú môcť od 16. októbra priletieť pasažieri bez povinnej karantény, ak predtým najmenej dva týždne strávili v tých častiach Nového Zélandu, ktoré nie sú považované za miesta väčšieho výskytu ochorenia COVID-19. Informoval o tom austrálsky minister dopravy Michael McCormack.

"Chceme otvoriť Austráliu svetu," povedal McCormack. "Toto je prvá časť," dodal. Adelaide, hlavné mesto štátu Južná Austrália, bude pravdepodobne ďalším mestom v krajine, do ktorého povolia cestovanie z Nového Zélandu bez karantény, uviedol minister.

Cestujúci, ktorí na Novom Zélande navštívili takzvané "aktívne miesta", definované ako región s tromi novými infekciami denne v priebehu troch dní, však nebudú pri ceste do Austrálie od karantény oslobodení. Nový Zéland bude naďalej vyžadovať, aby cestujúci prichádzajúci z Austrálie, išli do dvojtýždňovej izolácie.

Viac k témam: cestovanie, Koronavírus, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk - Austrália sa chce otvoriť svetu, obyvatelia Nového Zélandu môžu pricestovať ako prví © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.