Utorok, 18. január 2022
Slnečno  -0,6 °C
Mimoriadne správy

Austrália otvorila svoje medzinárodné hranice, pre koronavírus boli uzavreté takmer 600 dní

 Webnoviny   1. november 2021  62
Austrália otvorila svoje medzinárodné hranice, pre koronavírus boli uzavreté takmer 600 dní

1.11.2021 (Webnoviny.sk) - Austrália v pondelok otvorila svoje medzinárodné hranice, ktoré boli v dôsledku pandémie koronavírusu uzavreté takmer 600 dní.

Vycestovanie iba s úradným povolením


Krajina od 20. marca 2020 uplatňovala jeden z najprísnejších hraničných režimov na svete. Takmer všetky cesty do Austrálie sa zastavili. Obyvatelia mohli posledných 19 mesiacov vycestovať do zahraničia iba s úradným povolením.

Viac o téme: Koronavírus


Opatrenie viedlo k rozdeleniu rodín, desaťtisíce Austrálčanov uviazli v zahraničí. Obyvatelia, ktorým vláda v zriedkavých prípadoch povolila vstup, museli po príchode do krajiny stráviť 14 dní v hotelovej karanténe.

Prísne karanténne opatrenia


V mestách Sydney a Melbourne táto povinnosť odpadla. Austrálčania, ktorí sú plne zaočkovaní proti koronavírusu, môžu odteraz voľne prichádzať a odchádzať z krajiny.

Viac ako milión cudzincov zatiaľ zostáva v Austrálii bez možnosti vidieť svojich príbuzných a priateľov v iných krajinách. Viaceré austrálske štáty, kde je nižšia miera zaočkovanosti, naďalej uplatňujú prísne karanténne opatrenia.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Austrália otvorila svoje medzinárodné hranice, pre koronavírus boli uzavreté takmer 600 dní © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.